• Juvenes Translatores

• Tohtoročná súťaž mladých prekladateľov zo stredných škôl v Európskej únii, Juvenes Translatores, nám pomohla nájsť nové prekladateľské talenty na našej škole. Zúčastnili sa jej študenti kvinty, sexty, I.A a II.A. Záujem študentov bol vysoký, a preto súťaži muselo predchádzať „výberové predkolo,“ z ktorého postúpili študenti Anna Kozoňová, Ema Sereková, Nina Motyčáková, Maroš Letaši a Slávka Podbieľančíková. Všetci ukázali svoj talent a znalosti ako anglického, tak aj slovenského jazyka. Kvalita prekladu sa posudzuje podľa tvorivých prekladateľských riešení a správnosti cieľového jazyka. Víťazkou sa stala Anna Kozoňová. Srdečne jej gratulujeme!

• World of Rhythm – projekt eTwinning

• Milí študenti a priatelia školy,

pozývame Vás zapojiť sa do hlasovania o najlepšie logo projektu World of Rhythm.
            Projekt je zameraný na tradičnú hudbu a rytmy rôznych európskych krajín (Španielsko, Turecko, Grécko, Ukrajina, Poľsko, Chorvátsko, Slovensko). Aktivity projektu sú začlenené do predmetov anglický jazyk, hudobná výchova a geografia v triedach príma a sekunda.

Ako hlasovať?
            Kliknite na link http://www.tricider.com/brainstorming/2bbXHBGgZtJ.
            Prezrite si všetkých 13 návrhov.
            Vyberte len JEDEN a zahlasujte len JEDENKRÁT.
            Pri hlasovaní vyplňte svoje krstné meno a začiatočné písmeno priezviska, napr. Jana V.
            Po hlasovaní sa na obrazovke objaví okno, ktoré ignorujte zatvorením stránky.

• Výsledky halloweenskej súťaže

• Milí spolužiaci!

Všetkých vás pozdravujeme a veríme, že sa máte dobre, a že ste zdraví. Taktiež by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do našej halloweenskej súťaže. Vaše kulinárske výtvory s halloweenskym motívom vyzerali „na zjedenie“. Výhercom sa po náhodnom losovaní stal MILOSLAV KORTMAN z prímy. Srdečne blahoželáme! Sladkú odmenu máme ale prichystanú pre všetkých súťažiacich, vyzdvihnúť si môžete po dohode v škole.
            Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé aktivity, sledujte nás na Instagrame a FB školy.

Vaše „Líšky“- Kristína, Anna Mária a Anna