• Stavanie mája

• Aj tento rok mládenci zo Strednej odbornej lesníckej školy v Tvrdošíne postavili našim na vydaj súcim dievčatám máj. Dievčatá ďakujú a tešia sa.

• Klub zelene a prevencie, dobrovoľníctva a kreativity

• Vďaka Výzve predsedu vlády SR sa nám podarilo vybudovať učebňu, ktorá slúži aj na komunitné, vzdelávacie a prevenčné aktivity. Už sme v nej absolvovali prvé prednášky zamerané na odstraňovanie patologických javov. V tejto peknej modernej miestnosti prebiehajú aj hodiny biológie. Tešíme sa a ďakujeme za podporu.

• Erasmus + projekt s partnermi z Nemecka, Maďarska a Čiech pokračuje.

• V poradí druhou týždennou mobilitou žiakov pokračuje Erasmus + projekt na našej škole. Tentokrát sme navštívili maďarské mesto Veszprém, ktoré sa v roku 2023 stalo Európskym mestom kultúry. Témou mobility bol udržateľný turizmus, jeho dopad na ekonomickú a ekologickú stránku regiónu. Veszprém, mesto pri Balatone ponúka turistom veľké množstvo možností.

Žiaci v medzinárodných skupinách pracovali na zaujímavých úlohách, navštívili Panónsku univerzitu, rekreačné miesta Balatonfüred a Tihany, ale aj hlavné mesto Maďarska, Budapešť. Spoznali nových priateľov, zlepšili sa v komunikácii v cudzích jazykoch, rozšírili si vedomosti v oblasti turizmu. Ďalšie stretnutie sa uskutoční budúci školský rok, v septembri 2023 navštívime partnerskú školu v Rájci Jestřebí.

• Hviezdili sme na "GymtStare"

• Naša super hudobná akcia je za nami a už sa tešíme na ďalšiu. Každá trieda si pripravila pieseň v cudzom jazyku s hudobným doprovodom a kreatívnymi prvkami. Zabavili sme sa a inšpirovali. Objavili sme, aké talenty sa skrývajú v študentoch našej školy. Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom, ale tiež učiteľom, rodičom, absolventom školy a ďalším hosťom za podporu.

• Hviezdoslavov Kubín

• V okresných a regionálnych kolách HK vo svojich kategóriách vyhrali a vybojovali si postup na krajské kolo Vajanského Martin:

​​​​​​​​​​​​​​Sárka Mrázeková (II. kategória prednesu prózy - D. Hevier: Smútok za Johnom Lennonom)

​​​​​​​Adam Drndáš (IV. kategória prednesu prózy - I. Örkény: Zlý sen).

Obom blahoželáme a držíme palce začiatkom mája v Martine!

• GymtStar

• = hudobno-spevácka súťaž tried Gymnázia v Tvrdošíne. Čo všetkých študentov školy čaká?

1. Vybrať si pieseň v cudzom jazyku, ktorý sa vyučuje na škole (nemčina, francúzština, španielčina, angličtina)

2. Oprášiť a naladiť hudobné nástroje

3. Nacvičiť pieseň so spolužiakmi

4. Predviesť sa v súťaži GymtStar dňa 24. 4. 2023 v Sále nad hasičmi o cca 12:30

Prípadní fanúšikovia z radov rodičov a priateľov školy sú vítaní!

Kritériá hodnotenia piesní nezávislou porotou sú:

- zapojenie sa celej triedy

- zvládnutie hudobnej stránky

- zvládnutie textu

- kreativita - tej sa medze nekladú

Tešíme sa na tento inšpiratívny hudobný zážitok!