• Slávnosté otvorenie školského roka

Vážení rodičia a milí žiaci,

prázdniny pomaličky končia a začína školský rok. Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční  4. 9. 2023/24 o 8.00 pred budovou školy (v prípade nepriaznivého počasia v športovej hale).

Prajem Vám pekný zvyšok prázdnin

Matúš Chren

• Literárny klub na ceste

• Príjemné júnové stretnutie tvrdošínskych gymnazistov s pánom K. Bagalom a pánom I. Štrpkom

o tom, že slovo má veľkú moc,

o tom, ako sa nestratiť v mori balastu a pseudohodnôt,

o tom, koľko dobrých súčasných autorov môžu dnes mladí čítať, lebo nie vždy to bolo tak,

ale i o tom, že sú izby, ktoré sa nedajú zjesť...

ĎAKUJEME

Ďalšie zaujímavosti o putovaní vydavateľa a básnika po Orave s kufrom auta plným kníh si môžete prečítať v článku Ľudia, čo ľúbia knihy a v albume Spisovatelia a spisovateľky.