• Deň Zeme

     • V rámci Dňa Zeme zorganizovali aktívni žiaci zo žiackej školskej rady spoločné komunitné upratovanie okolia školy. Rozdelili sme si úlohy a vyskúšali sme si dobrovoľníctvo celá škola. Zbierali smeti, zametali chodníky a hrabali lístie učitelia, žiaci aj riaditeľ. Ďakujeme každému, kto prispel rukou k dielu 

     • Berlín

     • V dňoch 18-21.4 sme mali možnosť navštíviť hlavné mesto Berlín. Spolu s 54 žiakmi z Gymnázia v Tvrdošíne išli aj žiaci s Námestova. Boli s nami 3 profesorky, s ktorými sme sa nenudili a mali čo robiť každý jeden deň počas celého pobytu.

      Exkurzia začala mestom Drážďany, ktoré po zničení za II. svetovej vojny vstalo z popola ako Phoenix a my dnes opäť môžeme obdivovať jeho historické skvosty. Videli sme Semperoper, kolekciu výtvarného umenia na zámku Zwinger, Militär historisches museum, kostol Frauenkirche, i múzeum zdravého životného štýlu.

      Prehliadku v interiéri zámku Moritzburg nám oživil „histopad“, ktorý vniesol do spoznávania historických zaujímavostí aj objavovanie pokladu. Po celodennom spoznávaní na nás čakal útulný hotel s výhľadom na berlínsku Eiffelovku.

      Na Berlín sme si dopriali celý deň - ide predsa o hlavné mesto. Brandenburská brána, pamätník holokaustu, chodník slávy, Neues múzeum, Alexanderplatz, Berlínsky múr a miestna zoo nám otvárali náruč za slnečného počasia. V nedeľu ráno sme odchádzali natešení do vodného raja - Tropical Islandu. Bazény a tobogany nám všetkým dali pekne zabrať. Všetci sme si túto exkurziu užili a budeme radi, ak sa pôjde aj budúci rok.

      Hrubošová  (sexta)

       

      Názory účastníkov na akciu:

      Za mňa bol Tropical Island najlepšia vec na koniec. Riadne som si to užila aj s kamarátkami, samozrejme že aj všetky pamiatky mali svoje čaro.

      Evka (sexta)

      Som rada, že sme mohli vidieť aj palác, kde sa natáčal kúsok z rozprávky Popoluška. Našli sme aj jej stratenú črievičku. Aj tie pamiatky, celkovo celé mesto Berlín má niečo do seba.

      Natália (1.A)

      Mne sa páčila Berlínska zoo. Bolo to pre mňa zaujímavé vidieť tak veľa zvierat pokope. Užila som si to, dokonca mám plnú galériu zvierat.

      Johanka (sexta)

     • Well-being through STREAM

     • Voľne preložené "Pohoda naprieč všetkými predmetmi" je názov projektu eTwinning, ktorý realizujeme s triedou KVINTA. Spolupracujeme so školami z Grécka, Španielska, Chorvátska a Talianska. Cez aktivity z oblasti jazykov, literatúry, umenia, technológií, psychológie a prírodných vied spoločne hľadáme spôsoby, ako sa v škole cítiť dobre, zabaviť sa, spolupracovať a tvoriť. Napríklad sme zostavili spoločné pravidlá netikety, vytvorili sme online koláž a puzzle miest, kde sme šťastní. Zisťovali sme, aký typ inteligencie v nás prevláda, hľadali, v čom sa môžeme zlepšiť, pracovali sme so slovami, s poéziou, tvorili sme digitálnu antistresovú kocku, naučili sme sa zaujímavé fakty o mori a ešte všeličo iné. Zaujímavou aktivitou bolo online stretnutie, na ktorom žiaci predstavili svoje pravidlá, ktorými bojujú proti stresu, spoločne si urobili relaxačné cvičenie, zahrali sa bingo a súťažili v kvíze. 

      Študenti kvinty teda dostávajú veľkú pochvalu za aktívnu účasť v projekte a veríme, že im pomohol urobiť vyučovanie zaujímavým a zmysluplným. 

      Na stránku projektu je možné nahliadnuť TU

     • Náboj

     • Dňa 19. apríla 2024 sa naši piati študenti  Kristínka Cvoligová a Nina Suľová (oktáva),  Lukáš Pánik (septima) , Maroš Dulka a Samuel Muščík (IV.A) zúčastnili súťaže Náboj v Bratislave.                     

      Náboj je medzinárodná tímová matematická súťaž určená pre stredoškolských študentov, ktorí reprezentujú svoje školy. Je organizovaná jedenkrát ročne a trvá 120 minút, počas ktorých sa jednotlivé päťčlenné tímy snažia vyriešiť čo najviac matematických úloh a príkladov.

      Naši študenti boli úspešní a za peknú reprezentáciu školy im ďakujeme.

     • ENGLISH STAR

     • Žiaci sekundy, tercie a kvarty si mohli overiť svoje vedomosti z angličtiny v medzinárodnej súťaži English Star, ktorá sa konala 25. 4. 2024 aj v našej škole. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť. 

     • EUROSCOLA 2024

     • Ahojte ELITA

      ...pozdravil nás jeden z europoslancov v deň slávnostného oceňovania projektov EUROSCOLA 2024. 

      Podarilo sa to! Patríme medzi 8 TOP škôl, ktoré vyhrali a priniesli NAJinšpiratívnejšie projektové aktivity.

      V Dome Európskej únie v Bratislave sme predstavili náš projekt a prebrali si ocenenie. https://europske.noviny.sk/2024/04/15/euroscola-2024-sutaz-o-cestu-do-strasburgu-vyhrali-stredoskolaci-z-vranova-nad-toplou/

      Je nám cťou podieľať sa na Euroscole, ktorá odmeňuje najšikovnejších a najlepších stredoškolákov.

      "Je za tým kopec roboty a tá robota má zmysel."

      Za odmenu strávime jeden nezabudnuteľný deň v Európskom parlamente v Štrasburgu. Áno, tam, kde znie hlas občanov EÚ. 

      Práve prebieha Európsky týždeň mládeže 2024 https://eurodesk.sk/europsky-tyzden-mladeze/

      Veríme, že naša budúcnosť je v Európskej únii.

      Európa nie je zahraničie, ale náš domov. 

      Tak ako v Euroscole hodnotia a vyberajú tých najlepších, tak aj my všetci v projekte Európskej únie hodnotíme a vyberáme tých najlepších. Nezabudnime na to 8.júna a využime svoj hlas. 

      Európa nie je zahraničie, ale náš domov.

     • Deň učiteľov

     • Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil Žilinský samosprávny kraj výnimočných učiteľov a učiteľky zo stredných škôl v našom kraji.

      Za prístup a osobné zanietenie v povolaní učiteľa si ocenenie z rúk predsedníčky kraja Eriky Jurinovej prevzal aj náš kolega Mgr. Jarko Broz.

      Srdečne mu gratuľujeme a ďakujeme mu za všetko, čo pre túto školu robí.

     • Anglický týždeň

     • V dňoch 8. - 12. apríla sa v našej škole uskutočnil akčný Anglický týždeň, ktorého sa zúčastnili žiaci zo sekundy, tercie a kvarty. Pod vedením lektora Adama, "native speakera" z Írska, sa učili angličtinu zábavnou formou. Žiaci absolvovali celkovo 30 takýchto hodín. Kurz bol ukončený pozvaním na zmrzlinu  a odovzdávaním certifikátov o účasti. 

     • Dejepisná súťaž

     • Gymnázium v Tvrdošíne opäť potvrdilo svoje kvality. Už tretí rok po sebe sa umiestnilo v krajskom kole medzinárodnej dejepisnej súťaže na medailovej priečke. Vďaka vysokému počtu bodov postupuje z tretieho miesta na medzinárodné finále do Chebu. Za tento úspech ďakujeme veteránovi Matúšovi Krupovi, nováčikom Ondrejovi Kázikovi a Lukášovi Pánikovi. Chlapci ďakujeme a v novembri v Chebe držíme palce. 

     • Midicool volley

     • 3.4.2024 sa naša škola zúčastnila okresného kola vo volejbale žiačok s názvom Midicool volley. Po dobrom výkone sa naše volejbalistky prebojovali až do finále, kde už bol súper nad ich sily. Gratululujeme ku konečnému 2. miestu!

       

     • Deň učiteľov

     • Náš tohtoročný Deň učiteľov bol trošku netradičný. Študentom napadlo, žeby sme sa mohli nachvíľu cítiť ako študenti, a my sme si povedali, že ani naopak to nebude zlé. A tak sme prišli oblečení ako študenti a oni zas prišli oblečení ako my. Príjemnú atmosféru obohatili študentské výrobky pre učiteľov a ich milé diplomy so spätnou väzbou pre každého učiteľa. Ďakujeme a prajeme krásny Deň učiteľov všetkým kolegom aj v iných školách.

     • Úspech v olympiáde

     • Ďakujeme za prípravu a skvelú reprezentáciu v dekanátnom kole v Trstenej. Staršie dievčatá získali 1. miesto a budú nás reprezentovať 17. 4. 2024 v Spišskom Podhradí na diecéznom kole.

     • Nadpis

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.