• Spoznávanie športom

Na našom gymnáziu  sa dňa 14. marca konalo príjemne športové – medzinárodné stretnutie. Z neďalekého poľského mestečka Nowy Targ, prišli študenti zo školy – Zespól szkól nr. 3 im. Šw. Jadwigi Królowej, na návštevu ale aj si zašportovať. Po krátkej prehliadke mesta,  prehliadke historického kostolíka, to v športovej hale  vrelo. Najskôr sa stretli chlapci. Výber našej školy porazil svojich súperov 7:0/ treba podotknúť, že z poľskej strany reprezentovala školu len jedna trieda/. V ďaľšom zápase sa stretli miešané družstvá / chlapci a dievčatá, slováci a poliaci/. Výsledok tohto zápasu nie je podstatný, ale skutočnosť že ak sa chce nie je potrebná ani spoločná príprava a mladí ľudia dokážu spolupracovať, ale aj zabávať sa. Počas hry prebehli jednania medzi vedeniami škôl  o predpokladaných spoločných jazykových projektoch. Veríme, že aj tieto športové stretnutia budú v blízkej budúcnosti pokračovať a ďalej sa rozvíjať.