• Krajské kolá olympiád v cudzích jazykoch

• Touto cestou chceme poďakovať za reprezentáciu našim študentom, ktorí sa s odvahou pustili do náročných jazykových olympiád.

V OKRESNÝCH KOLÁCH za našu školu zvíťazili:

Olympiáda v anglickom jazyku:

kategória 2A - Oliver Veselý 1. miesto, kategória 2B - Anna Mária Hrubcová 1. miesto

kategória 1A - Sofia Zaťková, kategória 1B - Ema Slimáková - boli úspešné riešiteľky

Olympiáda v nemeckom jazyku:

kategória 2A - Jakub Lorinc 1. miesto, kategória 2B - Lucia Garbiarová 2. miesto

V KRAJSKÝCH KOLÁCH nás reprezentovali a boli úspešnými riešiteľmi:

OAJ - Oliver Veselý, Anna Mária Hrubcová

ONJ - Jakub Lorinc a Lily Ploransky v kategórii 1C - 3. miesto

Olympiáda vo francúzskom jazyku:

kategória 2A - Samuel Branický

Všetkým srdečne blahoželáme k pekným výsledkom!

• Škola priateľská k deťom - hodina so školským koordinátorom Unicefu

• V stredu 15.2. 2023 nás po prvýkrát navštívil školský koordinátor Unicefu p. Filip Mroč. Oboznámil študentov s prácou Unicefu a formami pomoci deťom. V tomto roku sa aktivity Unicefu zameriavajú na duševné zdravie detí prostredníctvom projektu Ježkoviny či zbierky Modrý gombík. Nebuďme ľahostajní a pomôžme!

• Florbalový turnaj o pohár riaditeľa školy

• Dnes sa ukončil turnaj o pohár riaditeľa školy.

Umiestnenie:

Starší žiaci

1. miesto - tím triedy kvinta

2. miesto - tím tried septima/III. A

3. miesto - tím tried sexta/II. A

Mladší žiaci

1. miesto - tím triedy tercia

Víťazom srdečne gratulujeme a ostatným tímom ďakujeme za krásny športový zážitok.

• Školský ples

• Už viete, ako  a s kým strávite ,,Valentína"? Pozývame všetkých študentov gymnázia na Valentínsky ples.

• Biblická olympiáda 21. ročník

• Vo štvrtok 2. februára 2023 sa uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Cieľom olympiády je prostredníctvom spoznávania biblických postáv a udalostí vychovávať mladých ľudí k hodnotám a medziľudským vzťahom. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. 1. kategória - žiaci druhého stupňa ZŠ (príma - kvarta) a 2. kategória - žiaci SŠ (kvinta - sexta).

Poznáme mená víťazov:

1. kategória - Emka Strážnická 1. miesto, Agátka Hrubcová 2. miesto, Filip Tuhý 3. miesto

2. kategória - Laura Lujza Habovštiaková 1. miesto, Michal Tuhý 2. miesto, Michaela Holubčíková 3. miesto.

Víťazom blahoželáme a veríme, že sa im bude dariť aj v dekanátnom kole, kde nás budú reprezentovať ako 3-členné družstvá.