Cieľom projektového týždňa FROM HISTORY TO HI-TECH bolo spoznávať staré a nové technológie v našom regióne a tiež environmentálne aspekty technológií. Zapojilo sa 19 žiakov kvinty a I.A. Staré technológie sme spoznávali v Skanzene, vo Františkovej hute a na kurze keramiky, kde si žiaci hneď na prvýkrát vyrobili pekné nádoby. Nové technológie sme videli vo firmách R+W, Arika (značka Vepy) a MTS Krivá. V MTS sme sa učili, ako sa programuje kolaboratívny robot a vyrobili sme si užitočné predmety pomocou laserového rezania a popisovania. Navštívili sme aj priehradný múr, Elektráreň Orava a recyklačnú firmu Ekoray. Jeden deň bol venovaný online stretnutiam s našimi projektovými partnermi.
Veríme, že vďaka tomuto zážitkovému učeniu naši žiaci získali veľa užitočných poznatkov a zručností. Ďalšou aktivitou bude mobilita vo Fínsku, na ktorú sa už tešíme.