• CvoHol-ky postupujú do Brna!

     • Napriek nepriaznivým okolnostiam sa Barborke a Miške zo sekundy podarilo 7. 4. 2020 absolvovať online kolo Prezentiády prostredníctvom MS Teams (podľa pôvodných pravidiel) a dostať sa do finále. Vo svojej prezentácii Svet bez hraníc sa zamýšľali nad stanovením hraníc v rôznych oblastiach nášho života.

      Blahoželáme😍


       

       

     • Linky pomoci

     • Linka detskej istoty nonstop/bezplatne/anonymne/telefón 116 111

      Internetová linka dôvery pre mladých chat/email/anonymne
      od 7.00 – 00.00 hod.  www.IPcko.sk

       

      Centrum pedag.-psych.poradenstva a prevencie Námestovo
      od 8.00 – 22.00 hod. 0911 127 111

      ÚPSVR Námestovo - sociálnoprávna ochrana detí a sociálnej kurately

      043 2445 600, 0917 955 500

      Centrum pedag.-psych. poradenstva a prevencie Tvrdošín
      od 8.00 -  16.00 hod. 0911 539 116

      súkromné Centrum pedag.-psych. poradenstva a prevencie Tvrdošín  

      od 8.00 – 16.00 hod. 0948 878 875

      Zariadenie núdzového bývania pre matky s deťmi Rabča 0914 320 520

      Linka dôvery Nezábudka  nonstop/bezplatne/anonymne 0800 800 566

      Národná linka pre ženy zažívajúce násilie
      nonstop/bezplatne  0800 212 212  

      V prípade nebezpečenstva polícia 158

     • Veľká noc

     • Krásne prežitie veľkonočných sviatkov, veľa zdravia, lásky a pohody Vám zo srdca želajú pracovníci Gymnázia v Tvrdošíne.

     • Vzducholoď 24

     • práve vyletela Vzducholoď 24

       

      extraliga v našej škole; kariérne poradenstvo; okresná olympiáda; mladá láska nehrdzavie tiež; ples; svet médií; deň otvorených dverí; simulované študentské parlamentné voľby; zabudnuté slovensko; fašiangy; černobyľ

       

     • Vylosovali sme víťaza trička AFS!

     • Vďaka návšteve našej školy, Gymnázia v Tvrdošíne, ste sa mohli počas dňa otvorených dverí, 30. januára 2020, dozvedieť viac o organizácii AFS, s ktorou škola spolupracuje už viac ako 6 rokov. V rámci aktivít AFS navštívili naši žiaci Taliansko (3x), Turecko, hosťovali zahraničných študentov, zúčastnili sa zaujímavých workshopov a výletov. Každý, kto sa zastavil pri stánku AFS, sa mohol zapojiť do súťaže o tričko AFS. Jedného žiaka sme vylosovali a výhercom sa stala Tatiana Žuffová!
      Srdečne blahoželáme!

     • Škola priateľská k deťom 2019/2020

     • Program, ktorý pomáha deťom na Slovensku aj vo svete k dôslednejšiemu dodržiavaniu ich práv.

      Nové kritériá:

      • Urobiť niektorú z aktivít podľa vlastného výberu pre minimálne 40 detí.
      • Zapojiť sa do 16. ročníka celoslovenskej zbierky MODRÝ GOMBÍK, ktorá prebieha v máji a vyzbierané peniažky putujú na pomoc deťom, ktoré sa ocitli v núdzi.
      • Vyplniť evaluačný formulár v 2. polroku školského roka, ktorý slúži na zistenie našich skúseností, nápadov a pomôže pripravovať program na mieru.
      • Zorganizovať na škole akciu (napr. divadelné predstavenie, predaj oplátok, športové podujatie, koncert...). Finančné dary, ktoré sa vďaka tejto akcii získajú, budú venované deťom v krajinách, ktoré zasiahla humanitárna kríza a zároveň na podporu programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM.

      Okrem kritérií pribudla v tomto školskom roku ďalšia novinka – Junior ambasádori UNICEF. V našej škole máme  dve ambasádorky - Timku Hučalovú a Zuzku Staroňovú – pripravené na zaujímavé aktivity so študentmi školy.

     • Olympiády v cudzích jazykoch

     • Naši študenti dostali možnosť ukázať svoje vedomosti v okresných kolách olympiády v anglickom a nemeckom jazyku.

      Dňa 15.1.2020 sa konalo OK olympiády v anglickom jazyku, kde sa naši študenti umiestnili takto:
      Kategória 1B – Anna Kozoňová  1. miesto
      Kategória 2A – Alena Hladká 1. miesto
      Kategória 1A – Oliver Veselý 2. miesto
      Kategória 2B – Alex Ončák 2. miesto

      Dňa 16.1.2020 naše Gymnázium hosťovalo OK olympiády v nemeckom jazyku, a získali sme tieto krásne umiestnenia:
      Kategória 2A –  Ema Sereková – 1.miesto
                                Ema Fukasová – 3. miesto
      Kategória 2B –  Kristián Kubík – 1. miesto
                                Zuzana Tarajová – 3. miesto

       

     • VZDUCHOLOĎ 23

     • začiatok šk. roka; projekty; svet okolo nás; bažantský; noc v škole; stužkové; šálka diskusie; keď má triedna narodeniny; rodičovsko-učiteľsko-študentský turnaj; vegánske hody; mikuláš; vianočný koncert; vianočné trhy; vianoce v dss

     • Maratón písania listov: Napíš list – daruj slobodu!

     • Solidarita, spolupatričnosť... Môžeme ju vyjadriť svojim blízkym, ale aj tým, o ktorých osudoch sa dozvedáme len sprostredkovane. Voči osudom  ľudí, vzdialených tisícky kilometrov, neboli naši študenti ľahostajní a podporili svojimi listami Magaia, tínedžera z Južného Sudánu, Jasaman z Iránu a mládež z Grassy Narrows v Kanade bojujúcu o budúcnosť a zdravie svojej komunity.

      Ďakujeme

     • VZDUCHOLOĎ 22

     • zakotúľané zo školského roka 2018/2019

      Práve vyletela zatkotúľaná VZDUCHOLOĎ 22:

      športujeme, tancujeme, hráme (sa); olympiády a súťaže; gymnaziálny ples; simulované študentské prezidentské voľby; escape room; rozlúčka s maturantmi; svetový deň životného prostredia; koniec školského roka

      ZOBRAZIŤ VIAC

       

     • Dobrovoľnícky pondelok s AFS

     • V pondelok, 25.11.2019 sme na škole privítali skupinu dobrovoľníkov AFS z Martina. Pripravili si pre nás workshop na tému Intercultural learning (ICL). Poznávali sme krajiny na základe typických znakov a stereotypov, učili sa ako kriticky myslieť a vypočuli si zaujímavé fakty o Indonézii vďaka Morin, zahraničnej študentke z Mataram v Indonézii.
      Organizácia AFS ponúka rôzne možnosti- môžte sa stať dobrovoľníkom, ísť študovať do zahraničia, hosťovať zahraničného študenta u vás doma alebo cestovať po svete.
      Príďte medzi nás, všetci ste vítaní!


     • MÁME ŠIKOVNÝCH PREKLADATEĽOV

     • 21. november 2019 bol dňom, keď vo všetkých členských krajinách Európskej únie, v rovnakom čase, študenti narodení v roku 2002 bojovali o najlepší preklad z cudzieho do materinského jazyka v súťaži JUVENES TRANSLATORES, ktorá je organizovaná Európskou komisiou. Každoročne je zo Slovenska vybratých 13 škôl – podľa počtu poslancov v Európskom parlamente. A tento rok bolo po troch rokoch vybraté aj naše Gymnázium. Zúčastnili sa jej študenti Gabriela Grešová, Marjam Bittarová, Alena Hladká a Alex Veselý. Najskôr absolvovali krátky „minikurz prekladateľstva“ pod vedením Mgr. Dzurikovej, takže mohli vedieť, ako majú správne postupovať. Spojili svoj talent a záujem o cudzie jazyky s usilovnosťou a výsledkom boli naozaj vynikajúce preklady. Výsledok súťaže sa však dozvieme až v januári. No a 2003-ky – už sa chystajte na budúci rok!!!

     • Projekt "Do sveta"

     • V dňoch 7.10.-13.10.2019, sme mali možnosť zažiť ďalší skvelý týždeň, vďaka projektu Do sveta. Projekt bol zameraný na životné prostredie, spracovanie biologického materiálu v podmienkach školy a na problematiku úbytku hmyzu v prírode. Cieľom projektu bolo vytvoriť vermikompostér a hmyzie domčeky, spoznávanie regiónu a v neposlednom rade pokračovanie v spolupráci s našou partnerskou školou v Českej republike, Gymnázium Rájec-Jestřebí.

      Prvý deň sme sa presunuli na hlavnú chatu do Oravíc. Počas pobytu v krásnej prírode Oravíc, sme si užili veľa zábavy a ukázali našim českým kamarátom zaujímavosti z nášho regiónu. V stredu večer sme sa pobrali domov aj so svojim českým kamarátom. Vďaka hosťovaniu, sme sa naučili veľa nových vecí a vybudovali si priateľstvá na celý život. V štvrtok nasledovala prehliadka našej školy. Po prehliadke nás čakala práca, ktorá bola jedným z hlavných bodov projektu. Pred začiatkom projektového týždňa, si každá škola pripravila svoj malý “ekoprojekt”. Českí študenti nám vysvetlili, na čo slúži vermikompostér a spoločnými silami sme ho vytvorili. Naša časť tímu predstavila tvorbu hmyzích domčekov. Do ruky sme chytili kladivo, spinkovačku a vyplnili sme ich materiálom, ktorý je vhodný pre hmyz. Večer sme sa zišli v budove školy, aby sme si užili náš posledný spoločný večer a zabavili sa. V piatok sme sa vydali na Roháče. Nádherné scenérie všetkým zobrali slová a ako odmenu sme mali možnosť ochutnať pravé slovenské špeciality na salaši v Oraviciach. Po spoločnom víkende v rodinách, sme v nedeľu prišli k autobusu plní dojmov. Aj keď sme boli veľmi šťastní, pri lúčení vypadla nejedna slza.

      Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto projektu nabitého zážitkami a aktivitami. Bola to nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá nám dala veľa do života a veríme, že aj takýmto spôsobom pomôžeme nášmu životnému prostrediu. Ďakujeme hlavne učiteľom, či už českým, alebo slovenským za takúto možnosť. Už teraz sa tešíme na podobné projekty.

     • NÁBOJ JUNIOR (matematicko-fyzikálna súťaž)

     • Dňa 22.11.2019 sme sa zúčastnili matematicko-fyzikálnej súťaže NÁBOJ JUNIOR v Trstenej.
      Reprezentovali nás dve družstvá v zložení : Romana Balleková, Kristína Cvoligová,  Monika Hažlinská, Annamária Hrubcová, Alexandra Matisová, Nina Suľová, Adam Drndáš a Lukáš Pánik (študenti tercie a kvarty). Jedno z našich družstiev obsadilo v konkurencií 15 tímov, pekné piate miesto a za tretím víťazným tímom stratili iba bod. Všetkým gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

     • KTO JE U NÁS NAJLEPŠÍ V ANGLIČTINE?

     • Dňa 20.11. 2019 sa konalo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Do súťaže sa zapojilo 28 žiakov prakticky zo všetkých tried, ktorí majú radi tento jazyk a pre svoje zlepšenie sa mu venujú aj mimo školy – vo svojom voľnom čase. Komu sa darilo najlepšie? Tu sú výsledky:
      Kategória 1A: 1. Oliver Veselý, SKA
                             2. Samuel Branický, SKA
                             3. Tibor Jaško, PRA

      Kategória 1B: 1. Anna Kozoňová, KVA
                             2. Anna Mária Hrubcová, KVA
                             3. Nina Suľová, KVA

      Kategória 2A: 1. Alena Hladká, SXA
                             2. Zuzana Staroňová, SXA
                             3. Tímea Hučalová, SXA

      Kategória 2B: 1. Alex Ončák, III.A
                             2. Zuzana Tarajová, IV.A
                             3. Katarína Káziková, OKA

      Víťazom blahoželáme!
      Tí, ktorí získali prvé miesto, nás budú reprezentovať na okresnom kole, ktoré sa bude konať 15. januára 2020. Budeme im opäť držať palce.

    • Nadpis

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.