• Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo

Timka Hučalová (septima) - 1. miesto v prednese prózy a postup na krajskú prehliadku Vajanského Martin (G. G. Marquez Najkrajší utopenec na svete)

Emka Dulková (1. A) - 2. miesto v prednese poézie (J. Ondruš Kohút)

• Už máme výsledky súťaže EXPERT

• Včera dorazili výsledky súťaže Expert. V školskom roku 2020/2021 máme 4 TOP EXPERTOV. Podľa pravidiel súťaže patrí tento titul súťažiacim, ktorí sa v celkovom poradí umiestnia na 1. - 100. mieste.

V kategórii G12 získali titul TOP EXPERT

• Ema Fukasová (II.A)
            • Samuel Muščík (I.A)

V kategórii G34 sa môžu pýšiť titulom TOP EXPERT

• Alex Veselý (septima)
            • Adam Ferenčík (septima)

Titul EXPERT patrí zase tým, ktorí sa umiestnia v svojej téme v prvej štvrtine rebríčka.

• Matej Staroň (PRA) - Expert v téme Päť jazykov kultúry
            • Oliver Veselý (TRA) - Expert v téme Do you speak English?
            • Samuel Muščík (I.A) - Expert v téme Mozgolamy a zároveň Expert v téme Svetobežník
            • Ema Fukasová (II.A) -  Expert v téme Mozgolamy
            • Andrej Klčo (SPA) - Expert v téme Mozgolamy
            • Alex Veselý (SPA) - Expert v téme Svetobežník
          • Získali sme titul Škola priateľská k deťom 2020/2021

• Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a kolegom, ktorí sa zapojili do jednotlivých aktivít programu, či už tvorbou plagátov, výziev, účasťou na vzdelávacích aktivitách, účasťou v programe Svetový rodič, alebo finančnými príspevkami do našej výzvy Malý dar, veľká zmena.

Spoločnými silami, ako hovorí výzva, umožňujme  deťom napĺňať ich potenciál!

Ďakujeme!

• Súťaž o najkrajší list 2021

• 50. ročník medzinárodnej súťaže v písaní listov, ktorý každoročne vyhlasuje Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky, už má svojich 5 víťazov. Srdečne blahoželáme našej žiačke Miške Holubčíkovej k získaniu 5. miesta.

Téma 50. ročníka súťaže  bola aktuálna: Napíš list členovi rodiny o svojich skúsenostiach s COVID.19

Úryvok z listu: ,,... Bolo to už dávno, keď  sa v Číne objavil prvý prípad koronavírusu. No Čína je ďaleko, tak načo riešiť, čo sa nás netýka. Ehm, ehm.  Vírus, ktorý bol tisíc kilometrov vzdialený, zrazu stál pri našich hraniciach a bez  povolenia sa cez ne prešmykol. Ľudia vykupovali trvanlivé potraviny ako je múka a ryža. Ten, kto zohnal toaleťák, sa s tým neváhal podeliť na Facebooku. Šili sa rúška zo starého oblečenia a snažili sme sa po známosti získať aspoň toľko dezinfekcie, ako je cestovné balenie šampónu. Všetci zásobovali svoje lekárničky rôznymi vitamínmi, ale kto mal Celaskon, ten bol pán. Náš obecný rozhlas to posunul na iný level. Niekoľkokrát denne po piesni ,,Slovensko moje, otčina moja“  (ktorú som potom dlho nemohla počuť) sa opakoval starostov príhovor. Vravel aj, že nás mladých nebudú vyháňať von. Pravdupovediac, aj keby ma niekto vyháňal, tak mi ani nenapadne vyjsť, tak som sa bála. A aj rodičia...

• Klíma nás spája – mládež vysádza nádej

• Stromy pri škole prekvapene stoja a ticho dumajú nad dvomi vykopanými jamami. Vari v UBIO uhynuli tarantuly? Nie, všetky živočíchy sú „elajv“. Dôvod zmien v školskom parku je iný. Vlastne, dôvodov je viac.

Gymnázium Tvrdošín je výnimočná škola - to je známe. Bývalo zvykom, že triedy sadievali svoj triedny strom, o ktorý sa počas štúdia starali. Tento rok pokračujeme v akademickej dendrologickej uličke a chystáme sa vysadiť ďalšie tri stromčeky.

Na jeseň „korona“ znemožnila túto činnosť, ale dnes sme sa nenechali odradiť ničím – ani nelichotivou predpoveďou počasia, ani písomkou z fyziky, a veru ani príchodom školskej inšpekcie – sme totiž neoblomní, nezastrašiteľní a najmä odhodlaní!

Stromčeky už netrpezlivo čakajú pred školou a prechodivší zvedavci sa pýtajú: „Čo majú títo akční gymnazisti v pláne tentoraz?“.  Celú reportáž z tejto akcie si môžete prečítať na tomto odkaze - Reportaz.pdf